Teatr
Deszczowa Piosenka - próba prasowa

Deszczowa Piosenka - próba prasowa

  • 2023-09-13
  • Teatr Muzyczny w Poznaniu , Poznań

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 27.

fot. Michał Antoniewicz

Opis

Deszczowa piosenka jest satyrą na Hollywood lat 20-tych XX wieku i rodzący się w tamtych czasach show biznes. Don Lockwood jest jedną z najpopularniejszych gwiazd kina, a na czerwonym dywanie pojawia się w towarzystwie swojej filmowej partnerki Liny Lamont. Współpraca na planie z piękną, lecz kapryśną aktorką komplikuje się, gdy kinematografia przechodzi rewolucję dźwiękową. Nieprzyjemny głos Liny stawia pod znakiem zapytania plan stworzenia nowego filmu. Wówczas przyjaciel Dona – kompozytor Cosmo Brown – wpada na pomysł wykorzystania głosu utalentowanej, lecz jeszcze niedocenionej artystki Kathy Selden... Plan, sam w sobie ryzykowny, komplikuje dodatkowo nieodwzajemnione uczucie Liny do Dona oraz zauroczenie aktora pełną wdzięku i niezależną Kathy…

Spektakl Deszczowa piosenka oparty jest na scenariuszu filmu z 1952 roku o tym samym tytule, który został okrzyknięty najlepszym musicalem wszech czasów. Jego autorami są Betty Comden i Adolph Green. Widzowie pokochali go przede wszystkim za kultowe piosenki, takie jak „Good Morning”, czy „Singin’ In The Rain”. Adaptacja teatralna wiernie odtwarza przebieg akcji, łącznie ze słynną sceną tańca w deszczu. 

Musical Deszczowa piosenka w reżyserii Tadeusza Kabicza stawia pytanie o to, czym właściwie jest słynna Fabryka Snów i skąd bierze się w człowieku potrzeba, by tworzyć nieprawdziwe, upiększone obrazy rzeczywistości. Stanowiąca główną oś fabuły rewolucja dźwiękowa przeraża bohaterów, bo niesie ze sobą ryzyko odsłonięcia iluzoryczności filmowego świata. Spektakl opowiada o procesie twórczym, roli gwiazd w społeczeństwie i przymusie nieustannego spełniania cudzych oczekiwań. 

Kierownikiem muzycznym poznańskiej produkcji jest Krzysztof Herdzin, za scenografię i kostiumy odpowiada projektantka polsko-japońskiego pochodzenia Natalia Kitamikado, a choreografię przygotowują Michał Cyran i Maciej Glaza (step).

Partnerem premiery jest firma Aquanet Retencja, z którą będziemy współpracować przy projekcie o tematyce ekologicznej i która wspomoże nas technologicznie w przygotowaniu spektaklu i jego kultowych scen. Projekt zakłada działania edukacyjne dotyczące odzyskiwania wody deszczowej (retencji) i jej roli w przeciwdziałaniu kryzysowi wodnemu.

ip

Polecamy
Ostatnio dodane
Z kapelusza
Zapowiedź 50. sezonu w Polskim Teatrze Tańca

Poznajcie harmonogram sezonu jubileuszowego 2023/24!

Czas na Teatr II
Wydarzenia Teatru Muzycznego w Poznaniu na październik 2023 Poznań

Przed nami festiwal, koncert i ciekawe spektakle