Teatr
Salon Poezji z Dominiką Ostałowską

Salon Poezji z Dominiką Ostałowską

Opis

Gościnią 89. odsłony Salonu Poezji będzie aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, Dominika Ostałowska, która przeczyta poezję Bolesława Leśmiana. Program muzyczny przygotuje Kinga Tarnowska, altowiolistka Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Dominika Ostałowska jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Występowała w warszawskich teatrach: Ateneum, Dramatycznym i Powszechnym. Na przestrzeni lat wystąpiła w takich przedstawieniach jak: Fantazy (reż. G. Holoubek), Kupiec wenecki (reż. W. Śmigasiewicz), Garderobiany (reż. K. Zaleski), Opowieści Lasku Wiedeńskiego (reż. A. Glińska), Miarka za miarkę (reż. A. Augustynowicz), Biesy (reż. N. Korczakowska) czy Romeo i Julia (reż. M. Zadara). Od 2012 roku można ją oglądać w Teatrze STUDIO, gdzie obecnie występuje w spektaklach: Krasz oraz Polowanie na osy. Historia na śmierć i życie (oba w reż. N. Korczakowskiej). Na dużym ekranie zadebiutowała w 1995 roku w polsko-amerykańskiej produkcji pt. Anioł śmierci w reżyserii Boba Misiorowskiego. Później wystąpiła w takich tytułach jak m.in.: Łagodna (reż. M. Treliński), Historie miłosne (reż. J. Stuhr), Wojaczek (reż. L. Majewski), Daleko od okna (reż. J. J. Kolski), Warszawa (reż. D. Gajewski), Historia Roja (reż. J. Zalewski). Dużą popularność przyniósł aktorce udział w serialu M jak miłość, gdzie wcieliła się w postać Marty Mostowiak. Za rolę Marianny w Opowieściach Lasku Wiedeńskiego Ödöna von Horvátha w reżyserii Agnieszki Glińskiej otrzymała Nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza miesięcznika „Teatr” za sezon 1998/1999. Na koncie ma także udział w kilkunastu spektaklach Teatru Telewizji oraz w wielu słuchowiskach radiowych, za które otrzymała m.in. Grand Prix na X Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji za rolę dr Ann Ross w spektaklu W roli Boga.

Salon Poezji odbędzie się również tego samego dnia o godz. 17.00 w Bibliotece w Zamku w Kórniku. Wstęp tylko z zaproszeniami. W sprawie miejsc prosimy o kontakt z Biblioteką Kórnicką.

Krakowskie Salony Poezji w Teatrze Muzycznym w Poznaniu organizowane są we współpracy z poznańskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Opiekę merytoryczną nad Salonem obejmuje wiceprezes Oddziału, prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak z UAM w Poznaniu.

Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza zostało założone w 1886 roku we Lwowie. Jego zadaniem było gromadzenie, dokumentowanie i upowszechnianie materiałów dotyczących życia i twórczości Adama Mickiewicza. Dziś jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych w Polsce. Skupia badaczy literatury, nauczycieli-polonistów, bibliotekarzy, literatów i miłośników literatury, zapewniając integrację środowiska polonistycznego. Organizuje odczyty naukowe i konferencje historycznoliterackie, wydaje „Rocznik Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza”.

Bilety w cenie 20 zł dostępne są w kasie oraz online.  Rezerwacje pod nr tel. 511 433 616 i 502 751 213 oraz pod adresem bilety@teatr-muzyczny.poznan.pl.  

 

Ostatnio dodane
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.