Wiadomości - Artykuły

Zakończył się Poznań Tattoo Konwent 2019 [FOTO]

2019-04-08 14:22:56 | Poznań

Żywa scena główna była największą nowością 4. poznańskiej edycji ogólnopolskiego festiwalu tatuażu Tattoo Konwent, który zakończył się w niedzielę wieczorem, 7 kwietnia 2019. Efekty specjalne, które animowały scenę wykorzystane były również podczas autorskiego pokazu 3D mappingu INK3D. W trakcie Poznań Tattoo Konwent wśród 500 uczestniczących w imprezie tatuatorów rozdano blisko 30 nagród na najlepsze tatuaże. Imprezę odwiedziło blisko 10 000 miłośników tatuażu, tym samym zeszłoroczny rekord frekwencyjny został ponownie pobity.

Poznań Tattoo Konwent 2019

Zobaczcie zdjęcia z 1. dnia Tattoo Konwent Poznań 2019 >>

Zobaczcie zdjęcia z 2. dnia Tattoo Konwent Poznań 2019 >>

Poznań to największa z cyklu edycja Tattoo Konwent. W przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich impreza gościła po raz czwarty i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających. W strefie wystawienniczej stanęło 200 boksów, w których pracowało aż 500 tatuatorów. Artyści tradycyjnie wystawiali prace w konkursach na najlepsze tatuaże. Jury w składzie: Sergey Buthenko, Jarek "Goraj" Gorajek, Aleksandra Kozubska wspierane przez Krzyśka Krajewskiego i Marcina Szymańskiego w przypadku w kategorii tatuaż tradycyjny i neotradycyjny wybrało najlepsze tatuaże. Nagrodzono 32 artystów, w tym: Szymona z Golden Watch Tattoo, Jaromira z White Rabbit Tattoo, Kostiana z Bad Mojo, Bartosza z Caffeine Tattoo, Yarsona z Yarson Tattoo Studio oraz w dwóch kategoriach Agrypa z Tattoo.pl. Najlepszy tatuaż I dnia wykonał Michał z Tasty Tattoo, a I miejsce w kategorii najlepszy tatuaż drugiego dnia otrzymała Karolina z White Rabbit Tattoo. W nowej kategorii tatuaż dwudniowy i kolaboracje nagrodzono Andrzeja ze studia Scarlett.

W sobotę wieczorem publiczność bawiła się podczas elektryzującego show, które zaserwował im alternatywny zespół Bokka. Miłośnicy tatuażu zarówno w sobotę, jak i niedzielę mogli oglądać performanse alternatywne na scenie głównej: fireshow Mike'a Garcia i pokaz rzucania nożami i połykania mieczy w wykonaniu The Death Do Us Part Danger Show. Główną atrakcją festiwalu był jednak autorski, multimedialny spektakl wyprodukowany przez Tattoo Konwent oparty o 3D mapping. INK3D przedstawia historię tatuażu od prehistorii, aż do przyszłości. Autorzy snują wizję rozwoju tatuażu w kontekście ekspansji nowych technologii. W czasie pokazu widzowie poznali również różne konteksty społeczne, w których osadzony jest tatuaż oraz wszystkie style tatuowania. Całość odbyła się na scenie głównej, która dzięki niesamowitym animacjom żyła przez cały festiwal. Przy produkcji Tattoo Konwent współpracował ze scenarzystką Agą Szuścik, specjalistą od 3D mappingu i animacji – Tomaszem Gawrońskim, założycielem Tving Stage Design i WRR Crew.

W ramach festiwalu działały liczne strefy między innymi: motoryzacyjna, gastronomiczna, chill czy animacyjna dla dzieci. W przestrzeniach MTP podziwiać można było również wystawy fotograficzne Agi Szuścik i Kamili Burzymowskiej oraz obrazy Juliena Thiebersa i Tomasza Błaszczaka. Wśród dodatkowych atrakcji znalazły się między innymi: targi mody Mustache Yard Sale vol. 31, Short Track Roller Derby, seminarium na temat tatuażu czarno-szarego i kolorowego, akcja Zrób Portret u Watemborskiego czy sobotnie afterparty na Młyńska12.

- W tym roku stawialiśmy przed sobą duże wyzwania i udało nam się po raz kolejny zorganizować festiwal, na którym dobrze bawiły się tysiące osób. Poznań był pierwszą edycją pod nowym szyldem – Inne wymiary sztyki. Chcemy by nasz festiwal kojarzony był z szeroko pojętą twórczością artystyczną, także tą niestandardową - mówi Marcin Pacześny, współorganizator i pomysłodawca festiwalu Tattoo Konwent.

ip

fot. Michał Antoniewicz

Słowa kluczowe: fotorelacja, zdjęcia, relacja, zwycięzcy
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Poland Escape 2019
Startują 3. Mistrzostwa Polski w escape roomach

Zawody Poland Escape 2019 będą miały formę otwartą, co oznacza, że mogą się do nich zgłaszać drużyny z całego świata.

katedra Notre Dame
Paryska katedra Notre Dame w ogniu [FOTO]

Zobaczcie zdjęcia płonącej katedry Notre Dame w Paryżu.

kara śmierci
Kara śmierci na świecie coraz mniej popularna

Odnotowano znaczący spadek liczby egzekucji.

Polecamy
Między Wschodem a Zachodem, czyli wyspa Rodos!
Między Wschodem a Zachodem, czyli wyspa Rodos!

Jako kolebka europejskiej cywilizacji Grecja już dawno zyskała uznanie w oczach turystów. To kraj, w którym antyczne zabytki można ujrzeć niemal na każdym kroku.

Prezydent na Westerplatte: Tutaj runął świat
Prezydent na Westerplatte: Tutaj runął świat

- Tutaj runął świat, 71 lat temu wywróciło się wszystko, co było podstawą egzystencji narodów, państw, ludzi - mówił w środę rano na Westerplatte prezydent Bronisław Komorowski.

Ostatnio dodane
Poland Escape 2019
Startują 3. Mistrzostwa Polski w escape roomach

Zawody Poland Escape 2019 będą miały formę otwartą, co oznacza, że mogą się do nich zgłaszać drużyny z całego świata.

katedra Notre Dame
Paryska katedra Notre Dame w ogniu [FOTO]

Zobaczcie zdjęcia płonącej katedry Notre Dame w Paryżu.