Informacje, newsy
"Ani jednej więcej" - protest w Poznaniu

"Ani jednej więcej" - protest w Poznaniu

  • 2023-06-14
  • Poznań

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 17.

fot. Michał Antoniewicz

Opis

Lekarze nie zdecydowali się na terminację ciąży, dopóki biło serce płodu, mimo zagrożenia życia kobiety, z powodu faktycznego zakazu aborcji w Polsce wprowadzonego decyzją Trybunału Julii Ptzyłębskiej. Matka pani Izy przedstawiła wstrząsające wiadomości SMS, które otrzymywała w ostatnich godzinach życia córki.

W kolejnych dniach przez miasta w Polsce przechodziły marsze milczenia, organizowano akcje pod biurami posłów partii rządzącej. W demonstracjach pod hasłem Ani Jednej Więcej wzięły udział dziesiątki tysięcy osób, w samej Warszawie przeszło ponad 30 tys. protestujących. Grupy KOD wspierały organizację protestów w wielu miastach, m.in. w Katowicach, Bytomiu, Rzeszowie, Gdańsku, Kaliszu, Bydgoszczy i Lublinie.

Kobiety nie powinny umierać przez fanatyków. Zakaz aborcji wprowadzony został nielegalnie, przez wadliwie obsadzony Trybunał na polityczne zamówienie koalicji rządzącej, to pogwałcenie praw człowieka i zapisów Konstytucji RP gwarantującej każdemu godność, zakaz tortur i prawo do decydowaniu o swoim życiu.

Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, która od lat zajmuje się interwencjami i pomocą kobietom w trudnych przypadkach nie respektowania praw pacjentek organizuje pomoc:

ip

Polecamy
Ostatnio dodane
Red Bull BC One Cypher Poland
Przed nami Red Bull BC One Cypher Poland 2024

To eliminacyjny przystanek na drodze do kolejnego Red Bull BC One World Final.

Popularne
Prezydent Duda podpisał ustawę budżetową na rok 2024. Równocześnie kieruje ją do Trybunału Konstytucyjnego

Warto zauważyć, że zatwierdzony budżet na rok 2024 przewiduje plan dochodów i wydatków państwa.