Informacje, newsy
Cavaliada Poznań 2021 - dzień drugi

Cavaliada Poznań 2021 - dzień drugi

  • 2021-12-17
  • Poznań

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 41.

fot. Tomasz Kłuczyński, Michał Antoniewicz

Opis

CAVALIADA Horse Auction 2021 nie tylko wypełniła szczelnie trybuny hali nr 5 Międzynarodowych Targów Poznańskich, ale zakończyła się sukcesem finansowym. Sprzedano wszystkie dziesięć oferowanych koni uzyskując średnią 20 500 euro. Najdroższy był holsztyński Cordian, syn legendarnego ogiera Cornet Obolensky i córki Quidam de Revel, będącej pełną siostrą Quantum, sprzedany za 45 000 euro. Osiągnięta średnia była wyższa niż ta uzyskana na ostatniej aukcji zorganizowanej przez Związek Holsztyński, co pokazuje, że CAVALIADA wkroczyła na rynek aukcyjny z przytupem i ma ogromny potencjał.

Emocjonującą aukcję, z wdziękiem prowadził belgijsko-polski duet: Louis de Cleene & Mirosław Kołodziej. Zagraniczny aukcjoner jeszcze przed licytacją chwalił organizację, przygotowanie katalogu, promocję i kolekcję oferowanych koni. Faktycznie już od czwartku, kiedy konie dotarły na teren MTP, stajnia aukcyjna cieszyła się dużą popularnością. Godny podkreślenia jest fakt, że wysiłki całej ekipy aukcyjnej przełożyły się na bardzo dobre wyniki. Konie nie tylko znalazły nowych nabywców, ale trafiły również do świetnych sportowych stajni. Aż dwa konie, w tym najdroższy Cordian, zajmą boksy w Rosnówku, w stajni prowadzonej przez rodzinę Wechta. Warto w tym miejscu podkreślić, że rekordzista aukcyjny został wyhodowany w Polsce, przez Marka Wąsiewicza. Katalogowy numer 3 - Cornet Longed For (Cornet Obolensky x Cordino) wylicytowany przez lidera CAVALIADA Tour 2021/2022 Angelosa Touloupisa wyjedzie do słonecznej Grecji, a katalogowy nr 1 - Camillo (Comme Il Faut x Contender) zajmie boks w KJ Profil Piła.

- Włożyliśmy wiele energii w przygotowanie CAVALIADA Horse Auction 2021 - mówi Henryk Święcicki, współtwórca wczorajszego sukcesu. - Rozwój rynku aukcyjnego w Europie utwierdził nas w przekonaniu, że to świetny czas, na poszerzenie arsenału CAVALIADY o kolejny projekt, aukcję koni skokowych. Bardzo chcieliśmy stworzyć wydarzenie, które jednocześnie wesprze polskich hodowców i będzie stanowiło ciekawą ofertę dla klientów. Cieszymy się, że już pierwsza edycja przyniosła obiecujące wyniki, które pozwalają optymistycznie spojrzeć w przyszłość.

ip

 

Polecamy
Ostatnio dodane
Metawersum
Metawersum - co z prawem autorskim w wirtualnej rzeczywistości?

Jak walczyć z cyberprzestępcami w w dobie kryptowalut i NFT?

Inflacja w 2022 rok
Inflacja w 2022 roku: lepiej zapiąć pasy

Sprawdźcie prognozy Adama Glapińskiego, prezesa NBP.

Popularne
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.

Dawaj mnie te Trzy Cytryny, czyli wigilia w Radomiu
Dawaj mnie te Trzy Cytryny, czyli wigilia w Radomiu

Tegoroczna Wigilia na radomskim deptaku to doskonały przykład polskiego buractwa oraz cebulactwa. Kto jeszcze nie widział tego filmu?

Największe miasta studenckie w Polsce
Największe miasta studenckie w Polsce

Przyglądamy się miastom, w których jest najwięcej studentów.