Informacje, newsy
Wings for Life World Run 2022

Wings for Life World Run 2022

  • 2022-05-08
  • Poznań

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 22.

fot. Michał Antoniewicz

Opis

Poznań leży w Wielkopolsce, nad rzeką Wartą. Jego najbardziej znane zabytki to renesansowe stare miasto i katedra na Ostrowie Tumskim. Jest jednym z najstarszych i największych miast w Polsce zamieszkiwanym przez około 550 000 ludzi. Przez lata stał się centrum handlu, sportu, technologii, turystyki i edukacji. W Poznaniu na uczelniach, takich jak m. in. Uniwersytet Adama Mickiewicza, czy Politechnika Poznańska, uczy się około 130 000 studentów. Jego historia jest niezwykle bogata i sięga wieków przed chrystianizacją Polski, kiedy na Ostrowie Tumskim, pomiędzy Wartą i Cybiną, znajdowało się ważne kulturalne i polityczne centrum kraju. Od wieków średnich Poznań pozostaje administracyjnym centrum regionu.

To już tradycja, że gdy uczestnicy biegu uciekają przed Samochodem Pościgowym, ich bliscy czekają na nich w miejscu startu i śledzą rywalizację na ekranach tworząc pokaźną strefę kibica. Ostatnie Wings for Life World Run odbyło się w Poznaniu w 2019 roku. Po dwóch latach przerwy, biegacze powrócą na wspólną linię startu. Od pierwszej edycji biegu, liczba uczestników wzrosła od 1000 do aż 8000! Z roku na rok, lista startowa zapełnia się po brzegi, a limit zostaje wyczerpany na długo przed startem. Tak samo było w tym roku. Już nie możemy doczekać się Was na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich!

Maj w Polsce jest najpiękniejszym miesiącem w roku - to właśnie wtedy kwitnie najwięcej kwiatów. Średnia temperatura w Poznaniu wiosną waha się od 15 do 20 stopni Celsjusza.

ip

Ostatnio dodane
puchar tymbarku 2022
Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku 2022 - ruszają wojewódzkie finały turnieju

Największe wydarzenie piłkarskie dla dzieci w Europie powróciło na stadiony Dolnego Śląska po raz pierwszy od 2019 roku.

prawo autorskie Ukraina/Polska
Prawo autorskie w Polsce i na Ukrainie - jakie różnice w ochronie twórców?

Tamtejsze regulacje, a przede wszystkim sposób ich stosowania, są poniekąd unikatowym pomostem pomiędzy systemami wschodnimi i europejskimi.

Popularne
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.

Dawaj mnie te Trzy Cytryny, czyli wigilia w Radomiu
Dawaj mnie te Trzy Cytryny, czyli wigilia w Radomiu

Tegoroczna Wigilia na radomskim deptaku to doskonały przykład polskiego buractwa oraz cebulactwa. Kto jeszcze nie widział tego filmu?

Największe miasta studenckie w Polsce
Największe miasta studenckie w Polsce

Przyglądamy się miastom, w których jest najwięcej studentów.